Projekt każdej formy do wytłaczania z rozdmuchem rozpoczyna się od prawidłowo zaprojektowanego wyrobu z uwzględnieniem potencjalnych problemów technologicznych i eksploatacyjnych.

Forma może zostać wykonana na podstawie modelu 3d dostarczonego przez klienta, lub fizycznego wzoru zmierzonego i zamodelowanego przez nasze biuro konstrukcyjne, lub zeskanowanego w technologii 3d.

Obecnie wykonujemy formy na pojemniki o pojemności od 5 do 5000ml, jedno- lub wielokrotne. Konstrukcja formy zawsze jest dopasowywana do maszyny klienta, niezależnie od tego, czy jest to maszyna naszej konstrukcji, czy maszyn innych producentów. W naszym portfolio znajdują się formy górnorozdmuchowe, dolnorozdmuchowe, górno- i dolnorozdmuchowe, a także formy z doprowadzeniem powietrza przez igłę wewnątrz formy. Na życzenie klienta formy mogą być wyposażone w chwytaki, indywidualny mechanizm usuwania nadlewków oraz wypychacze.

W ofercie posiadamy formy wykorzystywane do produkcji zabawek (konewki, piłeczki, klocki, piramidki), opakowań przemysłowych (kanister duży 5l, butelki od 1l do 5l), lejków, buteleczek, wyposażenia technicznego (złączki, rury) oraz opakowań spożywczych (bidony).

W biurze konstrukcyjnym opracowujemy konstrukcję formy dostosowaną do wymagań oraz budżetu klienta. Podczas projektowania uwzględniamy długość serii produkcyjnych i dobieramy materiały tak, by zapewnić formie odpowiednią wytrzymałość oraz możliwość regeneracji. Wszystkie formy wyposażone są w układ chłodzenia dopasowany do gabarytów i masy produkowanego wyrobu. Wykonujemy formy w technologii frezowania, toczenia, a także elektrodrążenia. Obrabiarki CNC zapewniają szybkość i dokładność wykonania. Dzięki projektowaniu 3d i archiwum wykonanych u nas form, mamy możliwość ich późniejszych modyfikacji, regeneracji i dorabiania części zapasowych.